Достапни линкови

Багадад: 20 загинати во напад со камион бомба


Американската команда во Багдад соопшти дека вчерашниот напад со камион бомба во ирачкиот град Рамади загинале дваесет луѓе, а над четириесет биле ранети. Претходно локалните власти сопштија дека бројот на загинатите во овој напад бил дваесет и пет. Експлозијата на камионот во кој имало хлор и за кој американските сили сметаат дека е дело на Ал Каида се случи кај еден полициски контролен пункт.
XS
SM
MD
LG