Достапни линкови

Тирана: Посета на министерот за одбрана Лазар Еленовски


Македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски денеска во Тирана ќе разговара со наговиот албански колега Фатмир Медиу, а ќе се сретне и со премиерот Сали Бериша. На средбите, како што е соопштено во Скопје, ќе стане збор за следните чекори за добивање покана за членство во НАТО на земјите од Јадранската група во која се Македонија, Албанија и Хрватска.
XS
SM
MD
LG