Достапни линкови

Скопје: Интервју на Арбен Џафери за Радио Слободна Европа


Лидерот на ДПА Арбен Џафери во интервју за Радио Слободна Европа изразува задоволство од, како што вели, позитивниот развој на настаните во Македонија. Тој и со оценка дека со независноста на Косово и Србија фактички ќе се стекне со независност. Затоа, според него пролонгирањето на решението за конечниот статус на Косово не води никаде.
XS
SM
MD
LG