Достапни линкови

Москва: Руската дума ја критикуваше одлуката на Јушченко


Руската Дума ја критикуваше одлуката на Украинскиот Претседател Виктор Јушченко за распуштање на парламентот. Во соопштиението на рускиот парламент се изразува согласност со ставот на украинските законодавци за кои распуштањето и повикот за нови избори е против уставно. Украинскиот про рускиот премиер Виктор Јануковиќ и неговите подржувачи одбија да ја исполнат наредбата на Претседателот Јушченко.
XS
SM
MD
LG