Достапни линкови

Кабул: Најмалку четири лица загинаа, а четири се ранети во самоубиствен напад


Најмалку 4 лица загинаа, а 4 се ранети во Кабул во самоубиствен напад со автомобил бомба во близина на зградата на Парламентот. Напаѓачот го активирал експлозивот кога полицаец се обидел да го запре.
XS
SM
MD
LG