Достапни линкови

Севиља: Насилно однесување на навивачите на Тотенхем


Англиските навивачи повторно предизвикаа насилсто во четврт финалето на УЕФА. Навивачите на Тотенхем за време на мечот со Севиља синоќа корнеа и фрлаа пластични седишта врз шпанската полиција која возврати со пендреци. Италијанската полиција пак во средата вечерта се судри со навивачите на Манчестер Јунајтед за време на мечот со Рома.
XS
SM
MD
LG