Достапни линкови

Вашингтон: Чејни ја обвини спикерката на Конгресот за лошо однесување за време на посетата на Сирија


Американскиот потпретседател Дик Чејни ја обвини спикерката на Конгресот демократот Ненси Пелоси за лошо однесување за време на нејзината посета на Сирија. Пелоси на Претседателот Башар ал Асад му рекла дека Израел е подготвен да разговара со Сирија. Подоцна израеслкиот премиер Ехуд Олмерт изјави дека тоа е можно само ако Сирија престане да ги помага терористичките групи. Според Чејни, било очигледно дека Олмерт не и дал право на Пелоси да пренесува пораки.
XS
SM
MD
LG