Достапни линкови

Техеран: Махмуд Ахмадинеџад одлучи да ги ослободи 15-те британски маринци


15-те британски маринци се очекува денеска да пристигнат во Британија, откако иранскиот претседател Махмуд Ахмадиниџеат реши да ги ослободи како ,,подарок,, за британскиот народ. Ахмадинеџат во претседателската палата во Техеран оствари средба со заробените маринци. Британскиот премиер Тони Блер изрази олеснување заради мирното разрешување на 13 дневната криза.
XS
SM
MD
LG