Достапни линкови

Соломонски острови: Најмалку 20 лица загинаа во цунами


Најмалку 20 лица загинаа, а без домови останале илјадници лица во цунамито кое ги зафати Соломонските острови, според последните извештаји. Земјотресот кој ги предизвика вчерашните бранови имаше сила од 8 степени.
XS
SM
MD
LG