Достапни линкови

Кабул: Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Авганистан


Силен земјотрес од 6, 2 степени според меркалиевата скала, ја погоди планината Хиндукуш на североистокот на Авганистан. Земјотресот се почуствувал и во Пакистан и Индија. Засега нема информации за штети и жртви.
XS
SM
MD
LG