Достапни линкови

Багдад: Терористичката група го продолжи ултиматумот до германските власти


Терористичката група која во Ирак ги киднапира германката Енелор Крајзе и нејзиниот син соопшти дека им го продолжи рокот на германските власти за повлекување од Авганистан за 10 дена. Во спортивно групата се закани со ликвидација на Крајзе и нејзиниот син киднапирани на почетокот на фебруари.
XS
SM
MD
LG