Достапни линкови

Вашингтон: Хилари Клинтон собрала најмногу пари за претседателската кампања


Сенаторката Хилари Клинтон досега собрала најмногу пари за нејзината кампања да стане прва жена претседател на Соединетите Држави. Таа во првите три месеци од годинава успеала да собере дваесет и шест милиони долари што е повеќе од кој и да било друг претседателски кандидат. За сопругата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон се смета дека има најмногу шанси да стане кандидат на демократите за претседателските избори догодина.
XS
SM
MD
LG