Достапни линкови

Брисел: Состанок на климатолозите за глобалното затоплување


Климатолози од цел свет денеска во Брисел го започнаа финализирањето на извештајот за последиците со кои ќе се соочи светот поради глобалното затоплување. Извештајот официјално ќе биде објавен в петок. Новинските агенции јавуваат дека во него се прогнозира оти од глобалното затоплување ќе бидат погодени стотици милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG