Достапни линкови

Ерусалим: Конферецнија за разрешување на арапско израелскиот конфликт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт ќе ја предводи регионалната конференција на која заедно со арапските лидери ќе разговара околу идеите за разрешување на арапско-израелскиуот конфликт. Тој најави дека би сакал на оваа конференција да присуствува и палестинскиот претседател Махмуд Абаз и саудискиот крал Абдула кого Олмерт го нарече важен лидер.
XS
SM
MD
LG