Достапни линкови

Киев: Нема знаци за олеснување на украинската политичка криза


За украинската политичка криза нема знаци за олеснуавње по вчерашните масовни протести на противниците и подржувачите на укринскиот претседател Виктор Јушченко кој се заканува дека ке го распушти парламентот и ке распише нови избори. Илјадници опозициски подржувачи вчера излегоа во знак на подршка на претседателот, додека помала група подржувачи на премиерот Виктор Јанукович одржа одвоени протести барајки да нема распуштање на парламентот.
XS
SM
MD
LG