Достапни линкови

Москва: Забрана за работа на странци во трговијата


Во Русија денеска стапи во сила новиот закон со кој на странците им се забрнува да работат во трговијата Руските медиуми предупредуваат дека ова ке предизвика скок на цените но властите тоа го отфрлаат.
XS
SM
MD
LG