Достапни линкови

Западен Брег: Абас го повика Израел на конструктивни чекори за мир


Палестиснкиот претседател махмуд Абас го повика Изрел да преземе конструктивни чекори за инициајтива со кој на Изрлел му се нуди мир во замена за негово повлекување од Западниот Брег. Абас ова го кажа за време на посетата на германската канцеларка Ангела Меркел кој е во три дневна тура во земјите од Блискиот исток
XS
SM
MD
LG