Достапни линкови

Бремен: Продолжува неформалниот состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ


На вториот ден од неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија во Бремен, во фокусот се можностите за обновување на блиско-источниот мировен процес. Најавено е дека министрите ќе разговараат и за состојбите на Балканот, односно за статусот на Косово, а на сесијата е поканет и македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG