Достапни линкови

Приштина: Мирен протест на движењето за самоопределување


Движењето Самоопределување за денеска во Приштина закажа нов мирен протест против планот на Марти Ахтисари за идниот статус на Косово. Организаторите најавија мирна прошетка низ улиците, а косовската полиција соопшти дека е подготвена да одговори на евентуални инциденти.
XS
SM
MD
LG