Достапни линкови

Јордан: Посета на германскиот канцелар Ангела Меркел


Германскиот канцелар Ангела Меркел со денешната посета на Јордан, ја започнува блиско-источната турнеја, во која се вклучени и Израел, Либан и Палестинските територии. Главна цел на посетата на Меркел на регионот е обновување на мировните преговори меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG