Достапни линкови

Садр Сити: Најмалку петмина загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 5 лица загинале во денешната експлозија на автомобил бомба во багдадскиот кварт Садр Сити, претежно населен со шиити. Уште 6 лица загинале во одвоени напади со автомобили бомби во ирачките градови Хила и Дуз. Само во оваа недела, во разни напади во Ирак, загинаа над 400 лица.
XS
SM
MD
LG