Достапни линкови

Косово: Силна експлозија во близина на манастирот Високи Дечани


Во близина на манастирот Високи Дечани во западниот дел на Косово синоќа се слушнала силна експлозија, јавуваат агенциите, додавајќи дека во инцидентот немало повредени, ниту пак била причинета материјална штета. Италијанските сили на КФОР кои го обезбедуваат манастирот покренале истрага за случајот и трагаат по можните извршители.
XS
SM
MD
LG