Достапни линкови

Лисабон: Посета на македонскиот премиер Никола Груевски


Македонскиот премиер Никола Груевски престојува во еднодневна посета на Португалија. Предвидено е тој да разговара со португалскиот државен врв, а министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска која е во составот на македонската делегација во Лисабон да го презентира новиот македонски биометриски пасош.
XS
SM
MD
LG