Достапни линкови

Багдад: Најмалку 130 загинати во вчерашните бомбашки напади во Ирак


Најмалку 130 лица загинале во вчерашните напади на бомбаши самоубијци во Ирак. Премиерот Нури ал Малики упати апел до бунтовниците да се воздржат од нападите, а од сите Ирачани побара да соработуваат со безбедносните сили со цел да се спречи насилствата да излезат од контрола.
XS
SM
MD
LG