Достапни линкови

Бремен: Неформален состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Денеска во германскиот град Бремен започнува дводневниот неформален состанок на министрите за надворешни работи на Европската унија. Главни точки на дневниот ред се ситуацијата на Косово, во Иран и на Блискиот Исток. На состанокот се поканети и шефовите на дипломатиите на земјите кандидати за членство Македонија, Хрватска и Турција.
XS
SM
MD
LG