Достапни линкови

Балек: Едно лице загинало, а 10 се повредени при експлозија на цистерна со нафта


Едно лице загинало, а 10 биле повредени при експлозија на цистерна со нафта во еден хотел во турското одморалиште Балек, на Медитеранот. Поголемиот дел од повредените биле туристи.
XS
SM
MD
LG