Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот Сенат треба да гласа за воените трошоци на американските сили


Американскиот Сенат денеска треба да гласа за актот за воените трошоци, кој предвидува и рок за повлекување на американските сили од Ирак до 31 март наредната година. Сенаторите, во вторникот, го отфрлија предлогот на републиканците, од актот да се исфрлат роковите за повлекување. Претседателот Џорџ Буш најави дека ќе стави вето на законот.
XS
SM
MD
LG