Достапни линкови

Рим: Шефот на македонската посета во работна посета на Италија


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски, од вчера престојува во работна посета на Рим. Билатералните односи и соработката, како и процесот на евроатлантската интеграција на Македонија, како што најави Министерството за надворешни работи, се теми на кои министерот Милошоски разговара со своите соговорници.
XS
SM
MD
LG