Достапни линкови

Скопје: Денеска пратенички прашања во Собранието


Народните избраници денеска ке имаат можност да поставуваат пратенички на членовите на владата. Ова е редовна седница што се оджува секој последен четврок во месецот, а на која присуствува целата влада.
XS
SM
MD
LG