Достапни линкови

Техеран: Иран не е засилен поради американските воени вежби


Иранската телевизија соопшти дека Техеран не е загрижен поради американските морнарички воени вежби во Персискиот залив иако ги следи со внимание. Американската команда претходно демантира дека Иран испукал ракета врз американски брод во заливот.
XS
SM
MD
LG