Достапни линкови

Техеран: Турски дипломати можеби ќе ги посетат заробените британски војници


На турски дипломати можеби ке им биде дозволено да ги посетат заробените британски морнари во Иран, изјавил турскиот премиер Реџеп Ердоган на состанокот на Арапската лига во Ријад. Вчера со него во Анкара за ова прашање разговараше шефот на британскаат дипломатија Маргарет Бекет. Турција соопшти дека ке стори се за да му помогне на сосојузникот од НАТО.
XS
SM
MD
LG