Достапни линкови

Астана: Состанок на делегација на ЕУ и шефовите на дипломатиите на земјите од Централна Азија


Делегација на Европската Унија предводена од министерот за надворешни работи на Германија Франк Волтер Штајнмаер во казакстанскиот град Астана ќе оствари средба со шефовите на дипломатиите на Казахстан, Узбекистан, Таџикистан и Киргистан, а на средбата ќе учествува и заменикот министер за надворешни работи на Туркменистан. Тема на разговорите се односите на Европската Унија и овој регион.
XS
SM
MD
LG