Достапни линкови

Багдад: Уапсени две лица, водачи на мрежата која организирала напади со автомобили


Американските сили во Ирак денеска соопштија дека уапсиле две лица за кои се смета дека биле водачи на мрежата која ги организирала нападите со автомобили бомби во Багдад. Во овие напади досега загинале над деветстотини цивили, а околу две илјади биле повредени.
XS
SM
MD
LG