Достапни линкови

Техеран: Иранската банка го намали износот на девизните резерви


Иранската банка го намали на минимум износот на девизните резерви во долари. Сега во американски долари Иран има само дваесет проценти од своите резерви, јавуваат агенциите, додавајќи дека овој потег Техеран го оправдува како одговор на американското непријателство спрема Иран.
XS
SM
MD
LG