Достапни линкови

Ерусалим: Постои можност за соработка со новата палестинска влада, изјави Кондолиза Рајс


постои можност за соработка со новата палестинска влада на национално единство. Таа притоа дека израелскиот премиер Ехуд Олмерт и претседателот на палестинската власт Махмуд Абас се согласиле да одржуваат редовни состаноци. ,,Се согласија да се сотануваат секои две недели што ќе биде почеток за изгрдаба на доверба меѓу двете страни,, изјави Рајс која веќе три дена се состанува со лидерите на Израел, Палестина и Јордан со цел повторно да го покрене блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG