Достапни линкови

Казакстан: Шефот на германската дипломатија на средба со државниот врв на Казакстан


Делегација на Европската Унија предводена од германскиот министер за надворешни работи, Франк Валтер Штајнмаер замина во дводневна посета на
Казакстан. Како што јавуваат агенциите делегацијата ке оствари средба со ддржавниот врв на Казакстан.
XS
SM
MD
LG