Достапни линкови

Москва: Кинескиот претседател Ху Џинтао во посета на Русија


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска ја започнува три-дневната посета на Русија. На разговорите со рускиот претседател Владимир Путин се очекува да стане збор за подобрување на меѓусебните трговски односи, како и соработката во енергетиката и дипломатијата. Една од темите ќе бидат и нуклеарните програми на Иран и на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG