Достапни линкови

Ереван: Владата поднесе оставка по ненадејната смрт на премиерот


Ерменската влада денеска, согласно уставот, поднесе оставка по ненадејната смрт на премиерот Андраник Маргаријан од срцев удар. Претседателот Роберт Кочаријан веројатно ќе наименува привремен премиер до парламентарните избори, што се закажани за 12-ти мај.
XS
SM
MD
LG