Достапни линкови

Пекинг: Компанијата Интел најави изградба на фабрика во Кина


Најголемата светска компанија за производство на компјутерски чипови, Интел, најави изградба на фабрика во Кина, инвестиција вредна 2 ипол милијарди долари. Интел смета дека кога ќе биде готова фабриката во 2010 година, Кина ќе биде најголемиот светски пазар за информатичка технологија.
XS
SM
MD
LG