Достапни линкови

Ерусалим: Бан Ки Мун побара дополнително време за палестинската влада


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун ги повика Израел и меѓународната заедница да и дадат малку време на новата палестинска влада за исполнување на барањата за откажување од насилствата и за признавање на израелската држава. Бан Ки Мун денеска во Ерусалим разговараше со израелскиот премиер Ехуд Олмерт.
XS
SM
MD
LG