Достапни линкови

Багдад: Петмина американски војници загинале во два одвоени напади


Америкаснката војска соопшти дека вчера пет нејзини војници загинале во два одвоени напади во Ирак.Четворица војници загинале откако нивното возило налетало на бомба поставена на патот северно од главниот град а еден во ист напад кој се случил во Багдад.
XS
SM
MD
LG