Достапни линкови

Јордан: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Америкаскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во рамки на својата блискоисточна турнеја ке се сретне со јорданскиот крал Абдула. Рајс вчера го посети Западниот Брег и се сретна со палестинскиот претседател Махмуд Абас а потоа во Ерусалим и со изралскиот премиер Ехуд Олмерт. Истовремено и генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун се наога во посета на регионот со цел промовирање на мирот.
XS
SM
MD
LG