Достапни линкови

Москва: Посета на кинескиот претседател Ху Џинтао


Кинескиот претседател Ху Џинтао од денеска престојува во три днвена официјална посета на Москва каде што со рускиот претседател Владимир Путин се очекува да потпишат неколку економски договори во вредност од 4 милијарди долари. Како што соопштија кинеските власти двајцата претседатели ке потпишат и политички документ со кој ке се зацврсти нивната стратешка соработка.
XS
SM
MD
LG