Достапни линкови

Њујорк: Предлогот на Ахтисари денеска ќе биде доставен до членките на Советот за безбедност


Предлогот на специјалниот пратеник на Обединетите Нации Марти Ахтисари за идниот статус на Косово денеска како што јавуваат агенциите ке биде објавен и ке им биде доставен на замјите членки на Советот за безбедност.Според портпаролот на Ахтисари Реми Дурло
За денеска не се предвидени посебни консулатиции, а седницата на доплнително ке ја закаже Велика Британија, земјата која ке претседава со советот идниот месец.
XS
SM
MD
LG