Достапни линкови

Каиро: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секртр Кондолиза Рајс во Египет се сретнува со министрите за надворешни работи на четирите арабски држави Египет,Јордан,Саудиска Арабија и ОбединетитеАрапски Емирати, за обезбедување подршка за прекинување на израелско палестинскиот конфликт . Во турата на Рајс е вклучен и Изрел каде таа ке има одделни разговори со палестинските и со израелските лидери.
XS
SM
MD
LG