Достапни линкови

Израел: Посета на генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун присигнува во Израел на разговори со израелските и палестинскителидери.Претходно Бан се сретна со египетскиот претседател Хосни Мубарак во Каиро со цел подршка на дипломтските напори за овозможување мир на Блискиот исток. Тој изјави дека е непоходно мегународната заедница да ги интезивира мирољубивите иницијативи во регионот.
XS
SM
MD
LG