Достапни линкови

Минск: Политичките противници на Лукешенко за денеска планираат протести


Политичките противници на режимот на белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска планираат да протестираат во Минск. До ова доага отако претходно подржувачите на опозицијата јавија дека белоруските власти уапсиле повеке нивни активисти во изминатите неколку денови.
XS
SM
MD
LG