Достапни линкови

Москва: Десет лица загинале од гушење со чад во синоќешниот пожар во ноќен клуб


Официјални руски претставници соопштија дека 10 лица го загубиле животот од гушење од чад во синокешниот пожар кој избувнал во еден московски нокен клуб.Причините за пожрот не се потврдиени но според сведоци до него дошло за време на огненото шоу што било дел од програмата на клубот.
XS
SM
MD
LG