Достапни линкови

Техеран: Криза околу заробените британски морнари


За Иран е сомнителен акт тоа што, според иранските власти, во нивни територијални води на Персискиот залив заробија 15 британски морнари. Британија пак тврди дека нејзините морнари биле заробени во ирачките води и побара итно ослободување.
XS
SM
MD
LG