Достапни линкови

Вашингтон: САД му дале можност на Израел да во уништи Хезболах во либанскиот конфликт


Поранешниот американски амбасадор во Обединетите Нации Џон Болтон изјави дека Соединетите Држави го одлагале барањето за примирје во минатогодишниот конфликт во Либан за да му дадат можност на Израел да ги уништи воените капацитети на Хезболах. Болтон, за Би Би Си изјави дека Вашингтон побарал прекин на огнот кога станало јасно дека израелската кампања не е ефикасна.
XS
SM
MD
LG